Obec Stehelčeves

Nová mimořádná opatření MZ ČR a jejich změny

Nová mimořádná opatření  MZ ČR  a jejich změny  1

projednáno vládou 3.5.2021

Vládou projednaná nová mimořádná opatření a změny mimořádných opatření Ministerstva zdravotnictví.

1. Usnesení vlády č. 433 Mimořádná opatření Ministerstva zdravotnictví:
  1. Usnesení vlády č. 433, příloha č. 1 mimořádné opatření, kterým se omezuje provoz škol a vysokých škol s účinností od 10. května
  1. Usnesení vlády č. 433, příloha č. 2 změna mimořádného opatření, kterým se stanovuje omezení maloobchodního prodeje zboží a služeb a poskytování služeb s účinností od 4. května
  1. Usnesení vlády č. 433, příloha č. 3 mimořádné opatření, kterým se stanovuje omezení maloobchodního prodeje zboží a služeb a poskytování služeb s účinností od 10. května
  1. Usnesení vlády č. 433, příloha č. 4 ​změna mimořádného opatření, kterým se omezuje provoz škol a vysokých škol s účinností od 4. května
  1. Usnesení vlády č. 433, příloha č. 5 změna mimořádného opatření, kterým se stanovují podmínky testování studentů vysokých škol s účinností od 4. května
  1. Usnesení vlády č. 433, příloha č. 6 mimořádné opatření, kterým se zakazuje pohyb a pobyt bez ochranných prostředků dýchacích cest s účinností od 10. května

Výsledky dnešního jednání vlády - projednaný návrh na další rozvolnění protiepidemických opatření (definitivní podobu schválí vláda ve čtvrtek):

Od pondělí 10. května skončí dosavadní systém výjimek povolujících nejdůležitější segmenty maloobchodu. Otevřít budou moci všichni maloobchodní prodejci, skončí i omezení sortimentu pro trhy a tržnice, podstatně se rozšíří i nabídka služeb, rozjet se budou moci i lanovky. Bez zákazníků se budou muset i nadále obejít restaurace, až na výjimky hotely a další ubytovací zařízení, kongresy, herny a kasina, vnitřní sportoviště s výjimkami pro organizovaný sport, vnitřní bazény a wellnes a další epidemiologicky velmi rizikové provozy.

Od pondělí 10. května se vrátí do škol k prezenčnímu vzdělávání další skupiny žáků a studentů. Na vysokých školách se rozběhne klinická a praktická výuka a praxe ve zbývajících oborech vzdělávání, na střední školy se vrátí v rotační výuce žáci nižšího stupně šestiletého a osmiletého gymnázia a žáků prvních čtyř ročníků osmiletého vzdělávacího programu konzervatoře i ve zbývajících krajích, přičemž vláda ve čtvrtek na základě aktuálního epidemického vývoje rozhodne, zda se návrat bude týkat i žáků v Jihočeském a Zlínském kraji a v kraji Vysočina. Stejná podmínka platí i pro návrat žáků druhého stupně základních škol či pro otevření středisek volného času. Změna v opatření také umožní konání zkoušek včetně přijímacích za stanovených podmínek.

Od pondělí 10. května vláda odsouhlasila i úpravu mimořádného opatření nařizujícího nošení ochranných prostředků dýchacích cest. Nově už nebude povinné nosit ochranu venku tam, kde bude možné dodržet maximální počet dvou osob na méně než dvou metrech. Z tohoto pravidla pak bude platit výjimka na nezbytně nutnou dobu pro konzumaci potravin a nápojů mimo provozovny stravovacích služeb.

Od 4. května budou moci ve Středočeském kraji a dalších 6 regionech, ve kterých už dnes platí pro školní docházku mírnější pravidla než ve zbytku republiky, docházet děti na skupinové konzultace nebo výuku ve vnitřních nebo vnějších prostorech na základních uměleckých školách a do středisek volného času. Tyto aktivity budou omezeny počtem dětí ve skupině a vázány na absolvování testu na covid-19.

Zdroj zde:https://www.vlada.cz/cz/media-centrum/aktualne/vysledky-jednani-vlady-3--kvetna-2021-188115/

Tisková konference - např. zde (41 minuta): https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/zive-od-10-kvetna-se-otevrou-dalsi-sluzby-a-skoly-uvolni-noseni-rousek/2031357?

Datum vložení: 4. 5. 2021 8:35
Datum poslední aktualizace: 4. 5. 2021 8:36
Autor:

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

Rezervační systém

Mapový portál

Gisonline

Rozhlas

Počasí dnes:

7. 5. 2021

oblacnosdestem

Bude polojasno až oblačno, místy přeháňky, ojediněle bouřky, od 900m srážky smíšené nebo sněhové. Denní teploty 9 až 13°C. Noční teploty 5 až 1°C.